Historie klubu

První dochovaná zpráva o utkání fotbalistů Šternberka je z roku 1923. Z tohoto roku se dochovala fotografie mužstva Bohuňovic, které zvítězilo nad DFC Šternberk 2:0. Fotbal se tehdy hrál ve Šternberku již po první světové válce, ale oficiální prameny uvádějí nástup fotbalu ve Šternberku až v červenci 1945.

Prvním předsedou byl zvolen pan Velimský. Poblíž nádraží si Šternberští vybudovali hřiště a sehráli několik přátelských a turnajových zápasů. V roce 1947 vstoupili do mistrovských soutěží boji ve třetí třídě. Poměrně rychle stoupali na výkonnostním žebříčku a v roce 1956 hráli jeden rok v Krajském přeboru olomouckého kraje. V té době hrál v dorostu brankář Ivo Viktor, pozdější reprezentant.

Reorganizace soutěže

Reorganizací soutěží po roce 1960, kdy byly původní kraje zrušeny, byl Šternberk zařazen do Okresního přeboru, který hned v roce 1961 vyhrál. První polovina šedesátých let patří k nejlepším v dosavadní historii klubu. V roce 1963 totiž postupuje do tehdejšího krajského přeboru a za Duklou Olomouc a Sigmou olomouc je tři roky třetím nejlepším klubem Olomoucka. V roce 1965 přichází zlom. Muži sestupují do I. A třídy a po roce dokonce do I. B. V roce 1969 se vrací do I. A třídy a stabilizují výkonnost. Až do roku 1984 se drží v této soutěži a každý rok se prosazují do první desítky mužstev regionu. Největší úspěch v tomto období zaznamenali v roce 1978, kdy skončí v soutěži třetí a toto umístění jim zajistilo i třetí místo v pomyslném žebříčku mužstev – za olomouckou Sigmou a uničovskými fotbalisty.

Rok 1984

V roce 1984, po úpravě soutěží, sestupují z do krajské soutěže a z ní v roce 1987 dokonce do okresního přeboru. V roce 1988 končí v okresním přeboru až na osmém místě, na žebříčku mužstev regionu klesají na 28. místo, což je nejhorší umístění v historii. V roce 1990 končí v okresním přeboru druzí a postupují do I. B, kterou za rok vyhrávají a vrací se po sedmi letech do I. A třídy, kde bojují celých devět let. Druhé místo v soutěžním ročníku 1999/2000 stačí k postupu do Hanáckého župního přeboru. V tuto dobu vzniká nový výkonný výbor kolem nového předsedy pana Hanzla a šternberský fotbal se vrací po patnácti letech do první desítky Olomoucka.

Krajský přebor

Krajský přebor se hraje ve Šternberku celých deset let a to včetně mládežnických družstev. V soutěžním ročníku 2009/2010 se šternberští fotbalisté umisťují na posledním místě a sestupují do I. A třídy. V sezoně 2010/2011 se vytváří zcela nový ženským tým, který zahajuje svou sportovní činnost v Moravskoslezské divizi žen a ihned se umisťuje na 4. místo tabulky. Zároveň muži bojují o návrat do Fincentrum krajského přeboru Olomouckého kraje.

sezóna 2011/2012

V sezóně 2011/2012 si tým mužů pod vedením trenéra Oldřicha Sklenáře 4 kola před koncem sezóny předčasně zajišťuje postup do nejvyšší krajské soutěže. Bohužel zároveň zaniká tým žen. V tomto období vzniká nový výkonný výbor s předsedou Petrem Novosadem. Začínají se tvořit plány na rekonstrukci fotbalového zázemí, abychom vytvořili dobré podmínky pro mládež, která by měla být budoucností klubu.

Tým B

Šternberk zakládá B tým mužů pro sezónu 2014/2015, který přebírá místo v nejvyšší okresní soutěži po SK Štarnov. Tentýž rok se přihlašuje do 4.třídy mužů C tým FK Šternberk, který zakládají fanoušci fotbalu ve Šternberku. Šternberk má tak pro sezonu 2014/2015 v soutěžích tři mužská družstva. Post předsedy přebírá Radek Pallós.

Sezóna 2016/2017

Sezóna 2016/2017 se zapsala do dějin FK Šternberk. Nejen, že se mění logo klubu, proběhla rozsáhlá rekonstrukce tribuny a šaten, ale tým mužů A i B postupují do vyšších soutěží, kdy pro A tým je historický návrat do divize (čtvrté nejvyšší soutěže České Republiky) po 52 letech obrovským úspěchem. Radost z postupu nám nezkazil ani fakt, že týmy nepostoupily z prvních míst. B tým mužů tak začíná novou sezónu v soutěži 1.B třída krajského přeboru.

Děkujeme všem našim partnerům!

Generální partner FK

Hlavní partneři FK

Rezervace umělky

HRACÍ PLOCHA S UMĚLOU TRÁVOU TŘETÍ GENERACE