Nezařazené

Druhý pokus v Divizi skočil téměř senzací

Druhý pokus v Divizi skočil téměř senzací

Minulým víkendem skončila nejúspěšnější sezóna fotbalového kubu FK Šternberk. Po suverénním vítezství a postupu z nejvyšší krajské soutěže šternberští bez výrazného posílání kádru vyrazili do divizních bojů a cíl byl klidný střed tabulky. Již od úvodu však tým trenéra Ivoše Lošťáka diktoval tempo soutěže a po prvních kolech byl zcela zapomenut scénář poslední účastí v divizi v roce 2017/18. Z první příčky ho sundala až remíza ve 4.kole s Holešovem. I tak, ale Šternberk dále atakoval první čelo tabulky.

O stabilní výsledky se postarali stabilní výkony na vysoké úrovni a nízká absence opor Jana Tögela, Davida Lošťáka, Petra Zifčáka, uzdraveného Patrika Hustého a dalším, kterým jistě kryl záda David Kopřiva. První dva jmenovaní se táhli Šternberk svou gólovou produktivitou, kdy David Lošťák se trefil celkem dvanáctkrát a Jan Tögel dal o jednu branku míň.

Ještě 3 kole před koncem to vypadalo, že Šternberk by mohl pomýšlet na vítezství v soutěži, kdy přímý duel v souboji o prvenství svedl v Kozlovicích v předposledním kole. Bohužel tento fantastický zápas se skvělou diváckou kulisou přinesl jen bezgólový výsledek 0:0 a spolu s remízovým výsledkem z posledního kole Šternberk nakonec obsadil senzační 3.místo a zapsal se tak do historie nejlepším výsledkem v dějinách klubu.

Děkujeme všem fanoušků, realizačnímu týmu, hráčů a trenérovi za tuto skvělou sezonu a těšíme se na příští, kde FK Šternberk vstoupí v rámci předkola českého poháru MOL CUP.

Šternberku bylo nabídnuto postupové místo do MSFL, ale tato nabídka byla odmítnuta.