Komentáře převzaty z tisku: OLOMOUCKÝ DENÍK

Penaltová divočina na Nových Sadech: rozzlobený Šternberk veze dva vyloučené

Fotbalisté Nových Sadů (ve žlutém) proti Šternberku

Fotbalisté Nových Sadů (ve žlutém) proti Šternberku Autor: DENÍK/Miroslav Mazal

Olomouc – Hodně rozporuplné pocity měli fotbalisté Šternberka po zápase na Nových Sadech. Díky remíze 1:1 se sice stali prvním týmem sezony, který dokázal urvat na hřišti favorita soutěže alespoň bod, na druhou stranu ale cítili křivdu po dvou odpískaných penaltách a stejném počtu obdržených červených karet.

„Rozhodčí nechci komentovat, nebo bych musel praštit s fotbalem. Bylo to nechutné, co tady dneska předvedli,” prohlásil trenér Šternberka Oldřich Sklenář, který ještě několik minut po skončení utkání 8. kola krajského přeboru prožíval velké emoce.

Aby taky ne. Proti jeho týmu byla v koncovce zápasu nařízená přísná penalta a dva fotbalisté dostali červené karty.

Ale popořádku: první poločas se nesl ve znamení tlaku Nových Sadů. Hosté ale poctivě bránili a vyráželi do nebezpečných brejků. V jenom z nich se ocitl Steklý, který ovšem neuspěl stejně jako dorážející Jurečka.

Na druhé straně se do šance dostal Papica, jenže ani on vyraženou Šromovu střelu nedokázal dopravit do sítě.

Po půlhodině hry odvážně prokličkoval do šestnáctky hostů domácí stoper Dvořák, hosté jej zastavili jen za cenu faulu a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Papica.

V závěru první půle domácí gólman Zbořil fauloval Jurečku a na světě byla druhá penalta zápasu. Šternberský Mudrák s ní však dobře nenaložil a Zbořil si důležitým zákrokem napravil reputaci.

Ve druhém poločase se domácí stále tlačili dopředu, nebyli schopni však přidat gólovou pojistku.

„Měli jsme tam vyložené šance, ale nedali jsme gól. Po hrubé chybě gólmana jsme dostali gól pět minut před koncem. To se pak z toho těžko vzpamatovává,” hodnotil druhý poločas trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

Chybu domácí obrany potrestal šternberský Hlaváček, který srovnal na 1:1.

Ještě dříve než vyprchala gólová radost hostů, přišel šok: rozhodčí odpískal další penaltu pro Nové Sady. Zákrok na Papicu přitom nevypadal nijak závažně.

Následovaly dlouhé protesty hostů i červená karta pro Jurečku.

Pak si Papica postavil míč na penaltový puntík, jenže roli novosadského hrdiny tentokrát odmítl, protože druhý gól zápasu nepřidal.

Závěr se nesl v duchu velkého rozčarování šternberských fotbalistů. Po závěrečném hvizdu dostal červenou kartu i Novosad. Šternberk nicméně vybojoval cennou remízu 1:1.

„S bodem jsme spokojení. Nové Sady jsou velice dobrý mančaft a zaslouženě jsou tam, kde jsou. My jsme s nimi odehráli vyrovnaný zápas a bodově to pro nás nakonec dopadlo dobře,” zhodnotil šternberský kouč Sklenář.

Nové Sady mají za sebou relativně nevydařený týden. Ve středu neudržely vedení na hřišti Holice B a následně ztratily první dva body na domácí půdě.

„Šternberk je kvalitní soupeř a byl to celkem vyrovnaný zápas,” uznal trenér Nových Sadů Karel Trnečka, kterého pochopitelně mrzela neproměněná penalta v závěru zápasu.

„Stane se, nedali i lepší hráči. Měli jsme na to, abychom vyhráli, ale život jde dál,” pousmál se trenér Trnečka.

FK Nové Sady – FK Šternberk 1:1 (1:0)

Branky: 33. Papica z pen. – 86. Hlaváček. Rozhodčí: Kopecký – Boháč, Fojtek. ŽK: Hlaváček, T. Frieb, Jurečka. ČK: 86. Jurečka, 90. Novosad. Diváků: 194.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Dvořák, Vacek, Maliňák – Andreev (68. Melichárek), Škoda – Novotný, Papica, Šrom (85. Alexa) – Režný. Trenér: Karel Trnečka.

Šternberk: Vytřísal – Sklenář, Novosad, T. Frieb, Tomanec (74. Vinkler) – Mudrák – Steklý (59. Coufal), Jurečka, Valtr, Hlaváček – Hlaváč (90. Tvarbožek). Trenér: Oldřich Sklenář.

4. kolo FK Šternberk vs. 1. HFK B

Šternberk proti béčku Holice

Šternberk proti béčku Holice Autor: Miloslav Fuksa

Šternberk/Olomouc – Cenné vítězství 1:0 vydřeli na domácím hřišti fotbalisté Šternberku proti rezervě 1. HFK Olomouc. Jedinou branku vstřelil Jiří Jurečka v prvním poločase.

FOTOGALERIE

Šternberk proti béčku HoliceŠternberk proti béčku HoliceŠternberk proti béčku HoliceŠternberk proti béčku Holice

Tomu se v nové sezoně střelecky daří. Před týdnem rozhodl dvěma góly duel v Hněvotíně. V předchozích sezonách přitom Šternberk spoléhal na jiné kanonýry. „Těžko říct, čím to je, že se mu tak daří. Samozřejmě je to pro nás ale dobře, že máme víc střelců a soupeři nestačí pokrýt jednoho,” usmíval se trenér Šternberku Oldřich Sklenář. Jurečka si ve 20. minutě naběhl na dlouhý pas, který obrana HFK nezvládla zastavit, a prostřelil brankáře Stejskala.

„Věděli jsme, že Holice má mladé mužstvo, se kterým nesmíme hrát nahoru dolů. To se také potvrdilo. Dokázali jsme dát vedoucí gól a pak mohli hrát na brejky,” řekl kouč Sklenář po utkání. „Soupeř držel častěji míč, ale my jsme měli po protiútocích více šancí. Škoda, že se nám nepodařilo dát pojišťující druhý gól,” litoval trenér domácích nevyužitých příležitostí Jurečky, Hlaváčka a Hlaváče. Nakonec stačila na tři body, jediná trefa. „Je to škoda. Soupeř využil svých zkušeností. Udělali jsme chybu a domácí ji potrestali. My jsme nehráli vůbec špatně, ale chyběla nám přesnější finální přihrávka i koncovka,” říkal trenér poražených Petar Aleksijevič. Jeho tým měl dobrou šanci ke skórování už za stavu 0:0. Klobáskovu střelu ale vytáhl na roh brankář Šternberku Vytřísal. Ve druhém poločase neuspěl ve dvou šancích střídající Hustý a tak hosté prohráli. „Nemůžu klukům vytknout, že by nechtěli, ale jak jsem říkal, chyběla nám větší přesnost. Navíc jsme udělali jednu chybu vzadu. Ale máme mladé mužstvo a učíme se. Důležité bude, abychom příště tyto věci neopakovali,” nebral nezdar nijak tragicky trenér HFK.

FK Šternberk – 1. HFK Olomouc B 1:0 (1:0)

Branka: 20. Jurečka. Rozhodčí: Štětka – Částečka, Koláček.

Šternberk: Vytřísal – M. Frieb, Novosad, Kymlička, Mudrák – Hlaváček, Sklenář (75. T. Frieb), Valtr, Coufal, Jurečka (80. Vráblík) – Hlaváč (67. Steklý). Trenér: Oldřich Sklenář.

HFK B: Stejskal – Grézl, Drmola, Zbraněk, Smrček – Manina (55. Šuba), Buček, Klobáska – Blažkovský, Jašek (60. Hustý), Vaida (46. Fukan). Trenér: Petar Aleksijevič.

2. kolo FK Šternberk vs. FC Kozlovice

Šternberk/Kozlovice – Překvapivě jednoznačné vítězství si připsali fotbalisté Šternberku proti Kozlovicím. Domácí vyhráli 3:0.

Kozlovice přitom neměly úplně špatný vstup do zápasu. „Za stavu 0:0 jsme měli dvě dobré šance. Navrátil trefil tyč a pak šel ještě sám na brankářem, ale bohužel nedal,” říkal smutný trenér hostů Tomáš Martinek.

Důležitý první gól dal tedy šest minut před přestávkou domácí Jurečka, když po standardní situaci hlavou lehce změnil směr míče.

Šternberk pak mohl dál spoléhat na taktiku, se kterou šel do zápasu. „Věděli jsme, že soupeř je kombinačně silný a že s ním nemůžeme hrát otevřenou hru. Proto jsme se snažili hrát víc zezadu a chodit do brejků. To se nám nakonec i vyplatilo,” řekl trenér Šternberku Oldřich Sklenář.

Po přestávce jeho svěřenci přidali ještě dvě branky. V 65. minutě využil přečíslení Hlaváč a po kličce v pokutovém území uklidil balon přesně k tyči. Pět minut před koncem pak razítko na vítězství Šternberku přidal Coufal.

Ten pak toužil ještě po jedné brance. V 90. minutě byl faulován v pokutovém území a sám se postavil k penaltě. Brankář Kozlovic Kadlec mu ji ovšem chytil.

„Kadlec nastoupil na poslední chvíli, protože při rozcvičce se zranil Mánek. Na gólech ale nenesl žádnou vinu. Nám se zápas vůbec nevydařil. Chtěli jsme hrát jako doma, agresivně a dopředu. Místo toho jsme ale prakticky neběhali. A nebyli jsme schopní prosadit se proti zhuštěné domácí obraně,” vysvětloval příčiny nezdaru Martinek.

„Útočili jsme často do plných. Za stavu 1:0 jsme začali riskovat, posunuli jsme obránce to útoku a hráli jen na tři beky. Nakonec to nevyšlo,” dodal kouč Kozlovic.

Ve Šternberku jsou naopak spokojení. „Taktika nám vyšla do puntíku. Nepustili jsme Kozlovice do hry, měli jsme víc vyložených šancí. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,” uvedl trenér Sklenář.

FK Šternberk – FK Kozlovice 3:0 (1:0)

Branky: 39. Jurečka, 65. Hlaváč, 85. Coufal. Rozhodčí: Kašpar – Kopecký, Lizna.

Šternberk: Studený – M. Frieb (90. T. Frieb), Novosad, Kymlička, Tomanec – Hlaváček, Sklenář, Mudrák, Jurečka (80. Vinkler), Coufal – Hlaváč (72. Sláma). Trenér: Oldřich Sklenář.

Kozlovice: Kadlec – Střelec, Mich. Král, Mar. Král, Heger – Tomčík – Kaďorek, J. Dohnal, Stokláska (80. P. Řehák), Zbožínek – Navrátil (63. Zezula). Trenér: Tomáš Martinek.